Календарь на любой год
Для Вас тільки найактуальніше

Мої навчання на тренінгах 2013-2014 н.р.

Короткий екскурс по створенню інтерактивних уроків з моїх відвіданних тренінгів:

Теоретичні матеріали:
  1. Майстерня "В пошуках iнтерактивностi" (Прийоми побудови інтерактивного уроку) Елена Пономарєва Матеріал про складання плану такого цього уроку та його види. З оформленням плану свого уроку
  2. Хмарний атлас. Конструюємо інтерактивный урок. Скрипкіна Тетяна Навчальні епізоди та їх інтерактивність, технологічна карта уроку.  З оформленням технологічної картки свого уроку.
  3. Мистецтво пояснювати Оксана Петрова Планування пояснень на уроці. Зі створенням свого пояснення до уроку.
  4. Тренінг "Це ж елементарно, Ватсон: слідами учбового дослідження!" Юдина Інна Особливості розробки питань та проблем при плануванні уроку. З вибором методу досліджень вчителя та учнів на уроці.
  5. Тренінг "Розвиток метамислення учнів: вибір найкращої стратегії!" Юдина Інна Як розробити стратегію навчання на уроці. Розробка учбової ситуації свого уроку та методи рефлексії на уроках (10 методів!)
  6. Дистанційний майстер-клас Створюємо дидактичний матеріал: інтерактивний робочий листАлсу Ганієва Поняття про робочий лист учня та правила його створення. (робота з Word Google, більш 20 прикладів для роботи для різних предметів)
  7. Створюємо дидактичний матеріал: Інтерактивна таблиця Алсу Ганієва Правила створення дидактичного матеріалу (робота з Excel Google, більш 20 прикладів для роботи для різних предметів)
  8. Дистанційний  майстер-клас Інтерактивний плакат в навчальній діяльності Ульянова Тетяна Як створити наочні посібники для уроку сервісах Web2.0, їх види.
  9. Дистанційний майстер-клас Інтерактивний плакат в Power Point Бугаєва Ольга Як створити наочні посібники для уроку за допомогою програм презентацій, їх види. Створено п'ять видів робіт та складені таблиці з рекомендаціями. Велика колекція інструкцій по роботі.
  10. Майстер-класс Інтерактивный плакат - це просто Бугаєва Ольга Використання інтерактивних плакатів для пояснення матеріалу на уроці. Пропоновані нові можливості для знайомих сервісів Web2.0 та пропоновані нові види сервісів для роботи. Створено п'ять видів робіт та складені таблиці з рекомендаціями. Велика колекція інструкцій по роботі.
Результат цих двох майстер-класів презентація учнів в роботі Розробка уроку "Майстерня історичної пам’яті"
11. Інформаційна та медійна грамотність вчителя в рамках реалізації професійного стандарту педагога Ольга Міхєєва Про необхідність завжди пам'ятати про МІГ при роботі з учнями, планування уроків з МІГ, особливості використанні інтернет сервісів. Створено 10 робіт для використання у навчальному процесі. Наприклад, Плейкаст "Мій любимий город Запоріжжя"
12. Тренінг на ЗапоВікі та його близнюк в мережі Щоденник.ua (створено мною для вас)  "Впровадження квест-технології в освітній процес" Сокол Ірина Правила будування та використання в навчальному процесі. Створено мій квест
13. Дистанційний курс Intel® «Метод проектов» Правила будування відношень вчитель-учень під час використання методу проектів в навчальному процесі
14. Дистанційний курс Intel®“Співпраця в класі XXI століття” Правила створення відношень вчитель-учень під час формування навичок ХХІ століття
15. Дистанційний курс Intel®“Методи оцінювання в класі XXI століття” Особливості оцінювання формування навичок ХХІ століття (формуюче оцінювання) та рефлексії під час навчання
16. Дистанційнийкурс Intel®“Критичне мислення при роботі з даними” Правила формування критичного мислення при роботі з матеріалами в формуванні навичок ХХІ століття 
17. Дистанційний курс Intel®“Модель “1 учень - 1 комп'ютер”: мотивація учнів” Формування мотивації як найважливішого навичка ХХІ століття.
Результат п'яті дистанційних курсів роботa Розробка уроку "Майстерня історичної пам’яті"
18. Дистанційний курс «Вивчаємо «Підприємництво 2.0» за програмою Intel «Шлях до успіху» Формування навичків підприємництва як найважливішого навичка ХХІ століття. Формування поняття рефлексії учнів та створення щоденника у вигляді блогу.

Практичні навики зі створення інтерактивності на уроці: 
  1. Дистанційний курс "Візуалізація: зробимо урок яскравішим, цікавішим та доступнішим" Ирина Слуцкая Знайомство з сервісами зі створення дидактичних матеріалів та їх вбудовування в плани уроків. Дуже насичений курс з готовими результатами вчителя, які я презентувала у своєму щоденнику (запис від неділя, 19 жовтня 2014 р.) (ІІ міжнародна освітня онлайн конференція INTEL для України та країн СНД).
  2. Майстер-клас "Активізація пізнавальної діяльності учнів з використанням інтерактивних модулів" Елена Сипачова Теорія та практика з формування творчого мислення учнів за допомогою сервісів Web2.0. Особливий упор на можливості вчителя використовувати ці сервіси на звичайному уроці та позакласній діяльності. Зроблено чотири роботи у продвінутих можливостях програм Power Point та інтернет-ресурсу Learningapps.orgВелика колекція інструкцій по роботі. (ІІ міжнародна освітня онлайн конференція INTEL для України та країн СНД)
Результатом двох останніх практичних курсів на уроках інформатики створена можливість інтернет-тестування в пропонованих сервісах.
3. Google Пісочниця Boris Yarmakhov Основи роботи з сервісом Google та використання у навчальному процесі. 17 завдань та готові інструкції до роботи, можливості сервісу Google по перевірці завдань.
4. Курс "Базові сервіси Google для освіти" Дуже багато матеріалів для створення інтерактивності за допомогою сервісу Google. Результат створення в мережі Щоденник.ua групи для роботи Базові сервіси Google для освіти з усіма інструкціями та рекомендаціями.
5. Курс "Сайти Google для дистанційних курсів у навчальному закладі" Букач Антоніна Методика створення сайту та використання його для навчального процесу. Велика кількість інструкцій до роботи.  (ІІ міжнародна освітня онлайн конференція INTEL для України та країн СНД)
За результатами трьох курсів по сервісу Google я створила свій сайт для учнів та цей блог для вас.
6. Журналістське розслідування 007 Лариса Попова Практична робота з квестом та сервісами Web2.0. Рекомендації для навчального процесу з прикладами.
7. Відкрита школа IKT Світлани Попель с вебінаром. Навчальний тренінг-практикум "Створення системи управління навчання засобами клієнт-сервісних технологій" Світлана Попель Велика кількість інструкцій по створенню матеріалів уроку та тестів. Результат моя тема. (ІІ міжнародна освітня онлайн конференція INTEL для України та країн СНД)
За результатами теоретичних та практичних занять в мережі Щоденник.ua створена група Робота у сервісах web 2.0 з рекомендаціями, прикладами та новинками.
Але це далеко не все... У цьому році пройшла велика кількість вебінарів по цієй тематиці. Кожен вид сервісу Web2.0 має свої особливості та прихильників. Усе швидко змінюється... Тільки перелік деяких назв вебінарів, на яких я зрозуміла, що я не вчитель 21 століття :
  1. Літературна інфографіка/Кубрак Наталья
  2. Вебінар Творча діяльність з книгою по ілюстрації її саундтреками Жесткова Надія
  3. Використання Web 2.0 ресурсів під час вебінарів як ефективний інструмент забезпечення взаємодії (з роботою в сервісах) Сипачова Елена  (ІІ міжнародна освітня онлайн конференція INTEL для України та країн СНД)
  4. Вебінар "Змішане (гібридне) навчання. Масові відкриті онлайн курси" Кухаренко Володимир  (ІІ міжнародна освітня онлайн конференція INTEL для України та країн СНД)
  5. Вебінар "Гейміфікація освіти" Тітаренко Анастасія
  6. Вебінар "Структурізація ІКТ компетенцій в освітних програмах" Богачков Юрий , Мілашенко Віктор  (ІІ міжнародна освітня онлайн конференція INTEL для України та країн СНД)
  7. Вебінар "Сучасні ІКТ - ефективний інструмент розвитку рефлективності та гуманістичного" Мукий Таисія  (ІІ міжнародна освітня онлайн конференція INTEL для України та країн СНД)
  8. Вебінар "Інформаційно-комунікативна технологія саморегульованого навчання." Медулич Василий  (ІІ міжнародна освітня онлайн конференція INTEL для України та країн СНД)
Вони потребують осмислення як і сервіси кросвордів, але я поповнюю свою копилку в мережі Щоденник.ua події Інтерактивні засоби навчання.
Але мені у роботі освоєння інтерактивності допоміг електронний зошит Технологична карта тренінгу _10 кроків мого успіху, який я вам пропоную.
Ось тут я пропоную вам проглянути технологію доповненої реальності "живі 3d мітки" прямо зараз на прикладі будь-якого з проектів!
Вибирайте будь-який вподобаний проект, заходьте на сторіночку з його описом і тестуйте нову технологію на будь-якому комп'ютері, оснащеному веб-камерою.

Немає коментарів:

Дописати коментар

Бажаєте вставити картинку в коментар? Для цього скористайтеся тегом
[im#]посилання на зображення[/im] - якщо картинка велика.
[im]посилання на зображення[/im] - якщо картинка маленька.
Картинка повинна знаходитися в Інтернеті, і її адреса повинна закінчуватися на jpg, gif або png або скористайтесь сайтом http://goo.gl/t0z1ux