Календарь на любой год
Для Вас тільки найактуальніше

Перевертаємо.Описуємо. Ділимося.

Ось й прийшов час підводити підсумок мого навчання з перевороту уроків інформатики....
Marina Kurvits створила, другий раз на моєму періоду навчання, безпрецедентну акцію по зацікавленню вчителів та батьків до сучасних методів навчання. Відеотрансляції вона опублікувала, звичайно ж, у своєму блозі. Кількість зацікавлених у другий раз стало більше (практика підкупає більше вчителя). Але відмітили себе як вчителя, який перевертає урок не всі.

Як це виконую я?

По-перше, я завжди надаю усі матеріали для навчання у вільному просторі (зараз на блозі, раніше у соціальній мережі Щоденник.ua), а не на уроці (крім варіантів коли це не можливо інакше - складна тема, наприклад).
По-друге, надаю план та вимоги до кожної теми згідно програми (намагаюсь на уроці визначити початкові навички та розуміння учнем свого рівня й порівняння з вимогами до теми). Й це окремий урок з підготовки до теми у вигляді повторення та виходу за рамки попередніх тем.
По-третє, я надаю матеріали для закріплення та контролю, те ж у вільному просторі (можна готовитися заздалегідь). Я це бачу.
По-четверте, я завжди "у доступі", хоч працюю у школі мало часу - skype, емайл, Щоденник.ua та у блозі. Надаю консультації.
У п'ятих, я надаю анонс наступної теми, додаткові можливості отримання оцінки (конкурси, додаткове домашнє завдання або виконані роботи з інших предметів).
У шостих, оцінки та "що можна змінити" те ж у вільному просторі.
Але все це працювало до моєї хворобі... Зараз, у перший рік роботи, якось створювала спочатку усю систему.... Нині не змінюється нічого. Це їм не цікаво... "Навчання повинно бути лише у школі: ви не створили нам умови вивчення інформатики," - їх відповідь.
Висновок: коли так працює один вчитель, то зміна у навчанні ламає усе!

Що я буду змінювати у своєму "перевернутому класі"?

Треба  міняти не тільки інструменти до роботи мені з учнями (додала вибір матеріалів, які вивчаються,  у формі мозаїки), а ще погляди вчительського колективу на сучасний урок, сучасні інструменти (і не тільки ІКТ) у навчанні.
Використання інструмента BODY, поки їм це цікаво. Та пошук сервісів, які вони не можуть ігнорувати, а я можу надати новий матеріал з його допомогою.
Ось тут велика роль батьківського колективу, які те ж зацікавлені у нових підходах до навчання. Треба починати з громадської активності та відповідальності за свій навчально-виховний простір (учня, вчителя, школи, випускників та батьків). Це виховний процес.
Посилання на джерела у соціальній мережі Щоденник.ua:

Немає коментарів:

Дописати коментар

Бажаєте вставити картинку в коментар? Для цього скористайтеся тегом
[im#]посилання на зображення[/im] - якщо картинка велика.
[im]посилання на зображення[/im] - якщо картинка маленька.
Картинка повинна знаходитися в Інтернеті, і її адреса повинна закінчуватися на jpg, gif або png або скористайтесь сайтом http://goo.gl/t0z1ux